prof.dr Ksenija Radulović, teatrološkinja, predsednica žirija, Srbija
diplomirala dramaturgiju, magistrirala i doktorirala teatrologiju na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu. Redovna profesorka FDU (oblast: studije pozorišta i izvođenja). Glavna urednica Zbornika radova FDU, urednica većeg broja stručnih i naučnih izdanja iz oblasti dramskih umetnosti. Bila je direktoka Muzeja pozorišne umetnosti Srbije, glavna urednica časopisa Teatron, umetnička direktorka i selektorka Sterijinog pozorja, selektorka programa Show case na Bitefu, kuratorka programa Focus Serbia na festivalu Nova drama u Bratislavi, itd.
Autorka knjiga: Korak ispred (Grad teatar Budva i Oktoih, 2000), Surova klasika: rediteljski zaokreti u tumačenju dramske klasike (FDU 2019), Otvaranje granica: stručna recepcija Bitefa u Srbiji (FDU 2023).
prof.dr Vlatko Ilić, reditelj i teoretičar umetnosti i medija, Srbija
Vlatko Ilić (Beograd, 1981) redovni je profesor na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu, gde predaje na predmetima: Teorija kulture, Estetika, Savremena estetika, Estetika medija, Poetike digitalnih umetnosti, Filozofija medija i Opšta metodologija sa epistemologijom, na svim nivoima studija. Autor je monografija: Estetički ogledi o savremenoj umetnosti: teatar privida i boli (Estetičko društvo Srbije, Beograd 2023); Savremeno pozorište: estetsko iskustvo i prestupničke prakse (Sterijino pozorje, Novi Sad 2018) i Uvod u novu teoriju pozorišta (Nolit, Altera, Beograd 2011), i koautor monografije Nova kritička teorija: filozofija zabave, sa Divnom Vuksanović i Draganom Ćalovićem (Estetičko društvo Srbije, Beograd 2021). Kourednik je više tematskih zbornika iz oblasti filozofije medija, kao i zbornika radova Theatre within the context... and not just theatre (sa Irenom Ristić, Hop.La!, Fakultet dramskih umetnosti, Beograd 2016). Gostujući je predavač na Fakultetu umjetnosti u Podgorici i Fakultetu primenjenih umetnosti u Beogradu.
Pored naučno-istraživačkog rada, Vlatko Ilić je aktivan i u domenu pozorišnog stvaralaštva. Dobitnik je Specijalne Sterijine nagrade za režiju predstave Sam kraj sveta, po tekstu Ž. L. Lagarsa, u produkciji Malog pozorišta „Duško Radović”. Među njegovim režijama izdvajaju se: Priča o vojniku, Stravinski i Rami, Beogradska filharmonija, 2018; Ana Frank, prema Dnevniku Ane Frank, NP „Sterija”, Vršac 2016; Marks u Sohou, H. Zin, Scena Carina i JDP, Beograd 2013; radio-drame: Pars Hostilis, M. Karaklajić; Pet nivoa pet razgovora dr Svetolika Plesnika i dr Marije Polek, V. Klačar; Isceljenje, D. Vuksanović; i pozorišne instalacije realizovane u saradnji sa Vojislavom Klačarom: Radikalna intimnost, Theaterhaus G7, Manhajm 2023; Formiranje X Vlade Kraljevine Korete, Hebbel Theater, Berlin 2009; Osnivanje III Univerziteta u Kraljevini Koreti, Geschwister-Scholl-Haus, Lajpcig 2008.
prof. dr um. Mia David, arhitektkinja i scenografkinja, Srbija
Mia David (Beograd, 1974) je arhitekta, kustos i scenograf. Bavi se savremenom vizuelnom umetnošću, scenskim umetnostima, edukacijom i menadžmentom u kulturi. Diplomirala je na Arhitektonskom fakultetu u Beogradu, a magistrirala i doktorirala na Grupi za Scenski dizajn Univerziteta umetnosti u Beogradu.
Bila je partner u arhitektonskim studijima DSZ i Blok. Bila je osnivač i glavni i odgovorni urednik magazina Kvart, i jedan je od osnivača nevladine organizacije Blokovi. Radila je kao predavač na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu. Od 2010. do 2014. godine radila je kao vršilac dužnosti direktora Kulturnog centra Beograda. Član je Inženjerske komore Srbije, Društva arhitekata Beograda, Društva arhitekata Novog Sada, NUNS-a, OISTAT-a i IKT-a. Član je izvršnog odbora OISTAT-a.
Autor je velikog broja izvedenih projekata iz oblasti arhitekture, dizajna, scenografije i umetnosti, kao i novinskih tekstova objavljenih u različitim medijima. Autor je radio emisija Život kao takav (Radio B92), Život je tamo gde smo mi (Remarker media) i web emisije Prostori slobode (Remarker medija i Krokodil Engaging Words). Izlagala je u Berlinu, Njujorku, Beču, Parizu, Renu, Sarajevu, Zagrebu, Ljubljani, Frankfurtu, Moskvi, Trstu, Rimu, Veneciji, Pragu, i drugim gradovima. Kustos je mnogobrojnih izložbi među kojima je najznačajnija nacionalni nastup Srbije na Praškom kvadrijenalu 2015. godine. Dobitnik je mnogih nagrada i priznanja među kojima su i Nаgrаdа Bijenаlа scenskog dizаjnа (2007), Nagrаdа “Joаkim Vujić” (2007), Specijalna nagrada Oktobarskog salona (2014) i Zlatna medalja za uspostavljanje dijaloga (Praško kvadrijenale 2015), BEFEM nagrada za Umetnički doprinos suočavanju sa prošlošću i promociji mira (2023).
Od 2016. vodi galeriju Navigator a od 2024. i galeriju Novembar.
Radi kao vanredni profesor na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu.
Dado Ćosić, glumac, Hrvatska
Dado Ćosić je hrvatski glumac rođen 1987. u Bosanskoj Dubici, BiH. Od 1999. živi u Zagrebu, gdje je završio Akademiju dramske umjetnosti. Od 2015. član je ansambla Zagrebačkog kazališta mladih, u kojem je ostvario brojne uloge. Filmsku karijeru počeo je graditi 2014. Surađuje s Predragom Ličinom, Jasnom Nanut, Daliborem Matanićem, Ivonom Juka, Goranom Stankovićem i drugima. Za ulogu Saše u filmu “Zvizdan“ na 62. Pulskom filmskom festivalu nagrađen je Zlatnom arenom za sporednu ulogu. Posljednju nagradu za glumačku igru dobiva na 27. festivalu Bez Prevoda za ulogu u predstavi Ajhman u Jerusalimu koju ponosno i ravnopravno dijeli s ostalim glumcima i glumicama iz predstave. Od 2019. vanjski je suradnik na katedri glume na Akademiji dramske umjetnosti u Zagrebu gdje radi na više kolegija.
prof.dr Hazim Begagić, glumac, producent i kulturolog, Bosna i Hercegovina
Hazim Begagić je univerzitetski profesor i pozorišni producent iz Sarajeva. Nakon završenog studija glume, magistarske studije kulturnih politika i pozorišne produkcije pohađao je na univerzitetima u BiH, Italiji i Crnoj Gori. U oblasti menadžmenta u kulturi usavršavao se na Državnom univerzitetu Floride, a kasnije i na trogodišnjem programu DeVos Instituta u Vašingtonu i Univerziteta u Merilendu. Doktorski studij izvedbenih umjetnosti i kulture završio je na Sveučilištu u Zagrebu. Od 2010. do 2020. godine bio je direktor Bosanskog narodnog pozorišta Zenica gdje je kao glavni producent vodio realizaciju više od 80 predstava, među kojima su neke višestruko nagrađivane na regionalnim i internacionalnim teatarskim festivalima. Bio je direktor Međunarodnog festivala bh. drame, a kao selektor i član žirija učestvovao je na brojnim regionalnim pozorišnim festivalima. Autor je više radova i nekoliko publikacija u oblasti savremene umjetničke i kulturne produkcije. Vanredni je profesor na Akademiji dramskih umjetnosti u Tuzli i docent na Filozofskom fakultetu u Zenici gdje je i voditelj programa Kulturalnih studija. Član je umjetničkih savjeta Internacionalnog teatarskog festivala MESS Sarajevo i Bosanskog narodnog pozorišta.