Dokle pogled seže
Ivanov
Moja fabrika

XII festival - 2007.

Additional Info

  • Naziv: 12. JPFU
  • Datum: 14-21. novembar 2007.
  • Savet:

     

    • Predsednik: Tihomir Petković, predsednik Opštine Užice
    • Potpredsednik: Ljubomir Simović, kniiževnik, akademik SANU
    • Članovi:
      • dr Milenko Misailović, teatrolog
      • Zoran Stamatović, direktor Narodnog pozorišta Užice
      • Milan Lane Gutović, glumac, predsednik SDUS
      • Branislava Liješević, menadžer u kulturi
      • mr Branko Popović, reditelj
      • Milutin Čolić, publicista
      • mr Nemanja Ranković, umetnički rukovodilac Narodnog pozorišta Užice
      • Slobodan Šuljagić, art direktor TV Pink
      • Ksenija Radulović, dramaturg
      • Vida Ognjenović, reditelj
      • dr Radivoje Dinulović, arhitekta i scenograf
      • Milojko Knežević, prevodilac
  • Direktor: Zoran Stamatović
  • Selektori:

     

    • Bojan Munjin, novinar i pozorišni kritičar
    • Zoran Stamatović, direktor Narodnog pozorišta Užice
  • Sručni žiri:

     

    • Boro Drašković, reditelj, predsednik žirija
    • Danica Dedijer, kostimograf
    • Nenad Ševgić, glumac
    • Ružica Marjanović, profesor književnosti
    • Balša Brković, pisc i pozorišni kritičar
  • Nagrade (Ardalioni):

     

    1.    Nagrada za najbolju predstavu:
    ATELJE 212 IZ BEOGRADA, za predstavu „ODUMIRANJE” Dušana Spasojevića, u režiji Egona Savina,  jednoglano

    2.    Nagrada za najbolju režiju:
    KOKAN MLADENOVIĆ, za režiju predstave „JA ILI NEKO DRUGI” Maje Pelević, u izvođenju SRPSKOG NARODNOG POZORIŠTA IZ NOVOG SADA, jednoglano

    3.    Nagrada za najbolju žensku ulogu – ravnopravno:
    ANITA MANČIĆ, za ulogu JELE u predstavi „TAKO JE MORALO BITI” Branislava Nušića, u režiji Egona Savina, u izvođenju JUGOSLOVENSKOG DRAMSKOG POZORIŠTA IZ BEOGRADA i DARI DŽOKIĆ, za ulogu MILICE u predstavi „ODUMIRANJE” Dušana Spasojevića, u izvođenju  Ateljea 212 iz Beograda, većinom glasova

    4.    Nagrada za najbolju mušku ulogu:
    BORIS ISAKOVIĆ, za uloge ON u predstavi „JA ILI NEKO DRUGI” Maje Pelević u izvođenju SRPSKOG NARODNOG POZORIŠTA IZ NOVOG SADA, u  režiji Kokana Mladenovića i STRAHINJE u predstavi ODUMIRANJE Dušana Spasojevića, u izvođenju Atelje 212 iz Beograda, u režiji Egona Savina, jednoglano

    5.    Nagrada za najbolju scenografiju – AMELA VILIĆ, za scenografiju u predstavi „VREMENSKI TUNEL” Nenada Veličkovića, u izvođenju Pozorišta mladih  iz Sarajeva, u režiji Admira Glamočaka, većinom glasova.

    6.    Nagrada za najbolju kostimografiju – MARINA SREMAC, za kostime u predstavi „JA ILI NEKO DRUGI” Maje Pelević u izvođenju SRPSKOG NARODNOG POZORIŠTA IZ NOVOG SADA, u  režiji Kokana Mladenovića, jednoglano

    7.    Nagrada za epizodnu ulogu -  ANĐELIKA SIMIĆ, za ulogu STAMENE u predstavi „ODUMIRANJE” Dušana Spasojevića, u izvođenju Ateljea 212 iz Beograda, u režiji Egona Savina, većinom glasova

    8.    Nagrada za najboljeg mladog glumca i Nagrada Politike »Avdo Mujčinović« – AJLA CABRERA, za ulogu BUBE u predstavi ”VREMENSKI TUNEL” Nenada Veličkovića, u izvođenju Pozorišta mladih iz Sarajeva, u režiji Admira Glamočaka, većinom glasova

    9.    Specijalna NAGRADA ARDALION – NARODNOM POZORIŠTU UŽICE, za predstavljanje Stiva Tešića na zavičanoj pozornici delom „UMETNOST I DOKOLICA”, u režiji Nemanje Rankovića, većinom glasova